Jak jsem omylem přešla na Islám (Češka v Německu #1)

26. října 2014 v 6:00 | lilienviv |  Češka v Německu
Dneska se s vámi podělím o příběh, který se odehrál první týden školy v Německu, čili někdy na konci září roku 2012.

Jak asi někteří z vás už ví, v Německu se vyučuje náboženství. Obvykle křesťanství a Islám na některýh školách mají zvláštní výuuku i Evangelíci. Ateisti a ti, kteří se nedokážou/nechtějí zařadit do výuku náboženství se dostanou na Etiku, kde se učí o všech těch náboženstvích :D

No a tak se tedy v te jeden památný den rozdaly učebnice, a že se půjde studovat, že. V mojí třídě byli všichni "bílí" křesťané a dostali tedy svoje učebnice. Já a ještě pár kluků jsme nedostali nic, a když nás tedy vypustili, ať si jdeme po svých, šla jsem za nimi, logicky.

Přišla jsem do třídy, tam za stolem Turek. Vypasený, zlatem ověšený Turek. A na stěnách koberce. A na zemi koberce. A tak se ho ptám (anglicky), jestli jsem tam správně. On mi řekl, že určitě, ptal se odkud jsem, jak jsem se dostala do Německa a tak. Tak jsem říkala, že z Čech (uznale pokyvoval hlavou). A pak mi řekl, že se začíná modlením (!). To mi tedy došlo, že jsem tam asi špatně, omluvila jsem se a odešla jsem. Na chodbě jsem narazila na učitele, kterému až pozdě došlo, že by mi měl něco říct. -.- A ta záhada, jak to že neměli kluci z Islámu učebnice se taky brzy vysvětlila. Korán fasovali už vloni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clary Clair Clary Clair | Web | 27. října 2014 v 10:27 | Reagovat

Aha. Já jsem ráda, že u nás náboženství nění.
Těším se na další díl češky v německu .)

2 Cleo Cleo | Web | 27. října 2014 v 17:47 | Reagovat

Tak to je dobrá historka. :D

K Windows 8: Někde se tam dají rozkliknout všechny aplikace a programy, pak pravým tlačítkem a mělo by tam být něco jako "připnout na úvodní nabídku Start" blabla něco takového. :D Ale není to Start jako takový, ale to asi víš. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama