Průšvih, potterhead, písemky a etické hodnoty

10. dubna 2014 v 20:38 | lilienviv

TADY MĚL BÝ VTIPNÝ A CHYTRÝ ÚVOD S FOTKOU PRŮŠVIHU KTERÝ UDĚLAL MŮJ BRATR. BOHUŽEL KDYŽ JSEM ŠLA NA ZÁCHOD BRÁCHA SI TO PŘEČETL, MÁMĚ TO NAPRÁSKAL A ONA MI TO ZAKÁZALA VYDAT. TÍMTO SE OMLOUVÁM A SOUČASNĚ VÁS I LITUJI, PROTOŽE TO BYL PERFEKTNÍ ÚVOD A VY SI HO NEPŘEČTETE.

(A PAK ŽE JE TU SVOBODA TISKU -.-)

Ale jednu větu vám tu z něj dám, to jediné co bez kontextu pochopíte :D

"Pak jsem si začala zpívat americkou hymnu a odešla (důstojný odchod like a boss :33)."Tolik k první části nadpisu. Aby jste pochopili zbytek článku, měli by jste vědět, že dostal na týden zákaz tabletu, televize a počítače.Potterhead. Ačkoliv je to neuvěřitelné, můj milý bratr se poprvé s HP knihami setkal až teď, když má zákaz a nudí se. A to je ani nečte, jenom poslouhá audio :DD Každopádně, Lábus to namluvil úžasně (bohužel mám od něj jenom první díl a brácha už nic jiného nechce -.-) a kdyby nevyslovoval slovo Harry místo /Hery/ /Háry/, bylo by to o dost lepší (vážně nevím, jak tu větu formulovat líp :/). Jako jasně, chápu, můj brácha čtení nesnáší, chápu i to, že jsem prostě poslední vlna potterheads, ale proboha! Vždyť je to klasika, to by se ve škole mělo číst povinně.Každou písemku kterou jsme psali, psát budeme nebo bychom mohli psát hned hlásím mojí mámě. Aby se na to psychicky připravila :DDDDD A tak jsem svojí matku asi vystavila během posledních tří týdnů takovému stresu, že bych se ani nedivila, kdyby se z toho začala skládat. Na druhou stranu: v pondělí mi začínají 14ti denní prázdniny. A to je fajn :D

O té praktické zkoušce z dílen jsem vám psala :D Nakonec jsme měli z kovu vyrobit přívěsek na klíče, kterým se zároveň dá otevřít lávev s limonádou nebo pivem (říkejte tomu třeba i otvírák na klíčích, mně je to fuk :D). Měli jsme pod zadáním pár návrhů, jak by se to dalo udělat. Mně se líbil žralok, který nebyl zas tak složitý. Strávila jsem (jako všichni ostatní) nakreslováním podrobného návodu jak to udělám, jaké míry to bude mít a přesný tvar, v přesném měřítku asi 15 minut.


Nástroje jsme měli přidělené a ležely nám na stole. Hned jak jsem vzala do ruky pilku a chtěla vyřezat hrubý obrys, nastal první problém. Pilka byla tupá a neřezala. Zcela hrdinně jsem se tedy vydala za učitelem, že potřebuju jiný plát. Ups, pláty došly. Takže si představte: Celá třída stojí, kouká do blba a lehce pohybuje pilkou, uříznou něco jim trvá cca 3 minuty. A pak stojím já, oběma nohama zapřená, pilka v obou rukách, zarputilý výraz zběsila pohybuju tou zkurvenou pilkou a stejně mi to trvá DESET MINUT :DDDDD Díky té báječné nemoci co na ní beru tu hromadu prášku s báječnou hromadou vedlejších účinků se moje krev zase nějak podělala a byla jsem úplně rudá.

Po tom, co jsem zjistila, že toho žraloka nemůžu v životě stihnout nastal druhý problém. Co teda udělám? Tak jsem si asi za 30 sekund načrtla velrybu, míry odhadla od oka a dělala velrybu. Pořád mi to ale hrozně trvalo.

Když už jsem teda měla všechno hotové, objevil se třetí problém. Na plánku který se musel odevzdávat je žralok. Já mám v ruce velrybu. Zbývá mi jedna minuta. Žraloka jsem škrtla, papír otočila, velrybu obkreslila, změřila a bylo to. Stihla jsem to akorát :DDD Antonia, která je prostě antitalent a žraloka obšlehla ode mě, měla taky nakonec něco jiného než na plánku. Jí to ale nenapadlo přemalovat, takže má na obrázku rybu a na klíčích hada :DDDD

A teď schválně kdo pozná kde to je :DDDD
Angličtinu jsem psala minulý týden, zpátky jsem jí dostala až v úterý. Dostala jsem jako jediná ze třídy jedničku (oppa lastura style :D)

To samé úterý jsem si napsala písemku z biologie kterou jsem otálně podělala, ale mám tam dvě trojky a jednu dvojku, to se zvládne.

Potom jsme ve středu psali slohovku z němčiny, což je můj oblíbený předmět a vůbec celkově slohovky v němčině píšu hrozně ráda, znáte mě. No a tak jsem jí napsala. Popsala jsem tři stánky a hvězdičku použila osmkrát. Abych to vysvětlila. Když něco zapomenete napsat, nakonec napíšete hvězdičku a dopíšete to, že no a když podruhé, tak dvě hvězdičky...

Takže jsem měla:

Bla bla bla bla bbla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla (*) bla bla bla bla bla bla bla bla bla (**) bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla (***) bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla (****) bla bla bla bla bla bla (*****) bla bla bla bla bla bla bla bla (******) bla bla bla bla bla bla (*******) bla bla bla bla bla bla (********) bla bla bla bla.

A na konci

* bla bla bla bla
** bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
*** bla bla bla bla bla bla
**** bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
***** bla bla bla bla bla bla bla bla
****** bla bla bla bla
******* bla bla
******** bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla


:DDD Doufám, že si rozumíme :D

Další část nadpisu: etické hodnoty, ze kterých jsem písemku psala dneska. No tak uvidíme... Základní práva, lidská práva, mír, utilitarismus... No prostě debilní :D

Katarina má dneska narozeniny a já dárek pro ní zapomněla doma :D Tak jí ho donesu zítra :D V sobotu má oslavu, půjdeme na kulečník :D To je další věc, kterou neumím. Kulečník.

Dárek pro Kathi :D Matriošky pro Rusku, dalo se tomu odolat? :D

Zase nějaký dlouhý :D Tak pp :*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cleo Cleo | Web | 10. dubna 2014 v 22:06 | Reagovat

Chudák brácha. :D

2 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 11. dubna 2014 v 19:46 | Reagovat

Určitě souhlasím s tím, že by se HP mělo číst povinně. Chápu, že do Shakespeara a další klasiky, který nám ve škole nutí, se všem nechce ("divně nepsaný...", "to nechápu..."), ale Harry Potter je tak krásný! Nebudu ho taky přirovnávat k nějaký klasice, ale čte se rozhodně lépe a je dnešním dětem (a puberťákům) rozhodně lépe přístupný (ve smyslu, že ho lépe pochopí) než 200 let stará kniha.
Slohovky v němčině nemám ráda, protože mi němčina moc nejde (známky tomu ale neodpovídají, ty mám na výbornou :D) a raději píšu v angličtině. S těma hvězdičkama to vypadá krutě, jsem si jistá, že u nás by to některý z učitelů určitě nepochopil :D

3 LadyNectarine LadyNectarine | Web | 12. dubna 2014 v 18:04 | Reagovat

:D ... no, co dodat, než jen, že prostě, úplně megasticky, úžasný článek! :D

PS. Málem jsem spadla ze židle... :D
:))

4 clary-clair clary-clair | Web | 13. dubna 2014 v 19:04 | Reagovat

Harry Potter je úžasný a ty audioknihy taky:)
Ten dárek si vybrala dobře.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama