Duben 2014

Názor: Rick Riordan - Hádův chrám

27. dubna 2014 v 22:24 | lilienviv |  Knížky
Když jsem byla komentovat recenzi na Hádův chrám u Cleo (kterou všem doporučuji přečíst), celkem jsem se rozepsala, tak jsem si řekla, proč toho nevyužít?

Nejlepší aplikace pro Android

22. dubna 2014 v 5:00 | lilienviv |  Tvůj svět
Jeden článek o nejlepších appkách jsem tady už měla (zde), tohle jsou ty, které jsem začala používat teprve nedávno, nebo jsem je tenkrát ještě nepovažovala za tak skvělé :D

Flappy Bird
Áno, ptáček který obšlehnul grafiku od Maria :D Přiznám se, hrozně mě deptá a hraju ho jenom když se chci naštvat :D


iVysílání České Televize
Neboli videoarchiv ČT. Ještě v Čechách bych se na ČT nedívala ani za milion, od té doby co jedinou televizi s českými programy okupuje matka ("Nech mi tam ten seriál, je to napínavý!"), brácha ("ty vole, čum jak sjel z tý koule! Ne, nepřepínej to, já se chci dívat! Mááámíííí, ona to chce přepnout!" "Nech ho, ať se kouká na televizi, jdi k sobě, nebo uvidíš!") nebo N. ("ježiši, taková šance, poď, poď, poď... Góóóóól!!!!") jsem ale změnila názor. Třeba takové Případy 1. oddělení, to byla super kriminálka :D Takže sleduji jenom tohle nebo Nova Plus, ale ta nemá aplikaci takže musím koukat přes počítač a ten mám pořád rozbitý... Tak je to dost nepraktický :D

zdroj: http://www.digizone.cz/clanky/kritikum-sklaplo-ceska-televize-predstavila-ivysilani-nejen-v-chytrych-televizorech/

Jetpack Joyride
Jo, v poslední době (alespoň mezi Němci :D) vážně oblíbená hra. Hrajete za postavičku (a teď, jak se jmenuje? :D Toť otázka buď Jack, Barry anebo Sam, těžko říct :D) a létáte si mezi lasery, dokud vás někdo (nebo spíš něco) nesejme.


Quizduell
Aplikace, dostupná (pokud vím) pouze v němčině, kterou hraju když je nuda. Hraje se online, proti soupeři a musíte odpovědět na čtyři otázku z určitého okruhu (filmy, sport, literatura...). Když nevíte, tipnete si, když nerozumíte, tak taky. Je to prostě taková tipovačka :D


Viber
Po tom, co mi vypršel první rok u WhatsApp, jsem si musela najít něco jiného na volání a zprávy. Tohle je vlastně to samé, ale ve fialové :D


CocoPPa
Aplikace pro stahování ikonek do vašeho telefonu. Já jsem se do toho úplně zamilovala, dvakrát týdně měním :DMinion Rush
V poslední době mu sice ubývá popularita, ale byla by škoda ho sem nedat ;) Běh s mimoňem z Despicable Me je prostě skvělá oddechovka a ikdyž to dneska není jako před půlrokem, kdy jsem nehrála nic jiného, pořád si ho občas ráda zahraju :))

www.androible.net

Jak jsem si kupovala makeup (+ minirecenze na Maybelline BB cream pure dream)

16. dubna 2014 v 5:00 | lilienviv |  Móda, styl a kosmetika
Když jsem byla v ČR, byla to skvělá chvíle jít na nákup kosmetiky a podívat se, co tam máte :D Bohužel jsem musela k doktorce a potom zůstat ve městě kde jsem bydlela dřív (malé město, cca. 10 000 obyvatel), nezbylo mi nic jiného, než se vydat do místní drogerie TETA.

Oslava Kathiiných narozenin (aneb na stupnici 1 až 10 dávám -15)

13. dubna 2014 v 22:56 | lilienviv |  Deníček
Včera jsem se zúčastnila oslavy Katharíniných narozenin (o tom co jsem jí koupila jsem psala zde). Přijít jsem měla já, Kathi (pochopitelně :D), Jacky (která volala 5 minut před začátkem že nedorazí), Toni, její ex Cookie a Katharinin kluk Rico s bratrancem Hilbertem (nebo Hubertem, nebo tak nějak, co já vím :D). Plán byl takový: ve 12:00 se všichni sejdeme ve West Parku (obchodní centrum), zajdeme na pizzu, pak půjdeme někam do parku, posedíme a ve 14:00 si půjdeme zahrát kulečník.

Už od pátku jsem měla pocit, že bych tam neměla chodit. Přece jenom, vážně nerada poznávám cizí Němce, zvlášť když v Německu už bydlí takových 10 let. Vždycky mi totiž dají patřičně "sežrat" že já to neumím. Abych to vysvětlila, Kathi je členkou početné ruské komunity, sama se do Německa přistěhovala asi ve dvou letech, v jedné z "vln", ve kterých Rusáci přicházeli ve velkém. Většina lidí z téhle komunity je tedy v Německu tak 10 let.

Rico a Hilbert (oba dva členi ruské komunity) byli nebyli tak strašní jak jsem si je představovala. Byli totiž mnohem, mnohem horší. I když, Rico si mě nevšímal, ten se staral jenom o Katharinu. Zato Herbert (teď jsem si vzpomněla jak se jmenuje a nechci tomuhle článku ubírat své myšlenkové pochody :D) ten byl tak milý (teď je mi vážně líto, že jste nikdy neslyšeli můj ironický hlas. Představte si to prosím alespoň tak ironicky řečeno jak by to řekl doktor House, udělá mi to radost :D).


Nejdřív jme si šli koupit pití. Všichni si koupili energy drinky, jenom já, obyčejnou limonádu, protože tyhle hnusy prostě nepiju, ani mi to nechutná. Takže do mě Herbert začal rýt, že jsem asi právě vylezla z mateřské školky a tak. Fakt super.

Pak jsme teda šli do toho parku. Tam jsme se posadili a povídali si. Asi po půl hodině kluci vytáhli elektronické cigerety. Kathi si nedala, Toni si nedala, já jsem si nedala. A tak kluky hned zajímalo proč a jestli jsem to vůbec někdy zkusila. Tak jsem popravdě řekla že ne a mě to ani moc neláká, cigerety mi přišly vždycky odporný. A pak to začalo. Dozvěděla jsem se, že jsem blbá, kráva, mluvím jako debil, jsem naprosto nemožná, protože neumím německy, mám velký nos (ehm, nos je jediná věc se kterou jsem naprosto spokojená) a jsem tlustá, jako ta z Agenta v sukni. No pardon? To jako vážně? Můj problém je, že odpálkovat někoho v němčině není tak snadné jako v češtině, bzw. v angličtině. Ale ještě jsem tam byla.

Pak jsme šli na ten kulečník. V životě jsem ho nehrála a Katharinu jsem na to upozornila už když mě zvala. Říkala, že ona to taky neumí, že nás to aspoň kluci naučí. Aha, danke Katharina, danke. Pak se mi Herbert začal posmívat že hraju blbě, tak jsem se sebrala a odešla.

Večer mi ještě Kathi psala, že jsem si to neměla tak brát, že on to tak nemyslel. Ale mně je přeci úplně jedno jak to myslel. Mně je úplně jedno, co si o mně myslí nějakej zhulenej idiot, hezky strávený odpoledne si představuju úplně, ale jinak.

(Ano, já vím, že některá slova nejsou spisovně. Já takhle ale mluvím úplně běžně, ale prostě mi přijde hrozně "nenormální" napsat to spisovně. Je to potom jiné, neosobní, nejsem to já. A myslím, že vy to přežijete ;))

Průšvih, potterhead, písemky a etické hodnoty

10. dubna 2014 v 20:38 | lilienviv

TADY MĚL BÝ VTIPNÝ A CHYTRÝ ÚVOD S FOTKOU PRŮŠVIHU KTERÝ UDĚLAL MŮJ BRATR. BOHUŽEL KDYŽ JSEM ŠLA NA ZÁCHOD BRÁCHA SI TO PŘEČETL, MÁMĚ TO NAPRÁSKAL A ONA MI TO ZAKÁZALA VYDAT. TÍMTO SE OMLOUVÁM A SOUČASNĚ VÁS I LITUJI, PROTOŽE TO BYL PERFEKTNÍ ÚVOD A VY SI HO NEPŘEČTETE.

(A PAK ŽE JE TU SVOBODA TISKU -.-)

Ale jednu větu vám tu z něj dám, to jediné co bez kontextu pochopíte :D

"Pak jsem si začala zpívat americkou hymnu a odešla (důstojný odchod like a boss :33)."Tolik k první části nadpisu. Aby jste pochopili zbytek článku, měli by jste vědět, že dostal na týden zákaz tabletu, televize a počítače.Potterhead. Ačkoliv je to neuvěřitelné, můj milý bratr se poprvé s HP knihami setkal až teď, když má zákaz a nudí se. A to je ani nečte, jenom poslouhá audio :DD Každopádně, Lábus to namluvil úžasně (bohužel mám od něj jenom první díl a brácha už nic jiného nechce -.-) a kdyby nevyslovoval slovo Harry místo /Hery/ /Háry/, bylo by to o dost lepší (vážně nevím, jak tu větu formulovat líp :/). Jako jasně, chápu, můj brácha čtení nesnáší, chápu i to, že jsem prostě poslední vlna potterheads, ale proboha! Vždyť je to klasika, to by se ve škole mělo číst povinně.Každou písemku kterou jsme psali, psát budeme nebo bychom mohli psát hned hlásím mojí mámě. Aby se na to psychicky připravila :DDDDD A tak jsem svojí matku asi vystavila během posledních tří týdnů takovému stresu, že bych se ani nedivila, kdyby se z toho začala skládat. Na druhou stranu: v pondělí mi začínají 14ti denní prázdniny. A to je fajn :D

O té praktické zkoušce z dílen jsem vám psala :D Nakonec jsme měli z kovu vyrobit přívěsek na klíče, kterým se zároveň dá otevřít lávev s limonádou nebo pivem (říkejte tomu třeba i otvírák na klíčích, mně je to fuk :D). Měli jsme pod zadáním pár návrhů, jak by se to dalo udělat. Mně se líbil žralok, který nebyl zas tak složitý. Strávila jsem (jako všichni ostatní) nakreslováním podrobného návodu jak to udělám, jaké míry to bude mít a přesný tvar, v přesném měřítku asi 15 minut.


Nástroje jsme měli přidělené a ležely nám na stole. Hned jak jsem vzala do ruky pilku a chtěla vyřezat hrubý obrys, nastal první problém. Pilka byla tupá a neřezala. Zcela hrdinně jsem se tedy vydala za učitelem, že potřebuju jiný plát. Ups, pláty došly. Takže si představte: Celá třída stojí, kouká do blba a lehce pohybuje pilkou, uříznou něco jim trvá cca 3 minuty. A pak stojím já, oběma nohama zapřená, pilka v obou rukách, zarputilý výraz zběsila pohybuju tou zkurvenou pilkou a stejně mi to trvá DESET MINUT :DDDDD Díky té báječné nemoci co na ní beru tu hromadu prášku s báječnou hromadou vedlejších účinků se moje krev zase nějak podělala a byla jsem úplně rudá.

Po tom, co jsem zjistila, že toho žraloka nemůžu v životě stihnout nastal druhý problém. Co teda udělám? Tak jsem si asi za 30 sekund načrtla velrybu, míry odhadla od oka a dělala velrybu. Pořád mi to ale hrozně trvalo.

Když už jsem teda měla všechno hotové, objevil se třetí problém. Na plánku který se musel odevzdávat je žralok. Já mám v ruce velrybu. Zbývá mi jedna minuta. Žraloka jsem škrtla, papír otočila, velrybu obkreslila, změřila a bylo to. Stihla jsem to akorát :DDD Antonia, která je prostě antitalent a žraloka obšlehla ode mě, měla taky nakonec něco jiného než na plánku. Jí to ale nenapadlo přemalovat, takže má na obrázku rybu a na klíčích hada :DDDD

A teď schválně kdo pozná kde to je :DDDD
Angličtinu jsem psala minulý týden, zpátky jsem jí dostala až v úterý. Dostala jsem jako jediná ze třídy jedničku (oppa lastura style :D)

To samé úterý jsem si napsala písemku z biologie kterou jsem otálně podělala, ale mám tam dvě trojky a jednu dvojku, to se zvládne.

Potom jsme ve středu psali slohovku z němčiny, což je můj oblíbený předmět a vůbec celkově slohovky v němčině píšu hrozně ráda, znáte mě. No a tak jsem jí napsala. Popsala jsem tři stánky a hvězdičku použila osmkrát. Abych to vysvětlila. Když něco zapomenete napsat, nakonec napíšete hvězdičku a dopíšete to, že no a když podruhé, tak dvě hvězdičky...

Takže jsem měla:

Bla bla bla bla bbla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla (*) bla bla bla bla bla bla bla bla bla (**) bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla (***) bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla (****) bla bla bla bla bla bla (*****) bla bla bla bla bla bla bla bla (******) bla bla bla bla bla bla (*******) bla bla bla bla bla bla (********) bla bla bla bla.

A na konci

* bla bla bla bla
** bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
*** bla bla bla bla bla bla
**** bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
***** bla bla bla bla bla bla bla bla
****** bla bla bla bla
******* bla bla
******** bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla


:DDD Doufám, že si rozumíme :D

Další část nadpisu: etické hodnoty, ze kterých jsem písemku psala dneska. No tak uvidíme... Základní práva, lidská práva, mír, utilitarismus... No prostě debilní :D

Katarina má dneska narozeniny a já dárek pro ní zapomněla doma :D Tak jí ho donesu zítra :D V sobotu má oslavu, půjdeme na kulečník :D To je další věc, kterou neumím. Kulečník.

Dárek pro Kathi :D Matriošky pro Rusku, dalo se tomu odolat? :D

Zase nějaký dlouhý :D Tak pp :*

AFFS, SB a tak dále, a tak dále...

2. dubna 2014 v 20:02 | lilienviv |  Nápady
Jak jste si asi všichni všimli, je teď na blogu nějak pusto, prázdno... Návštěvnost se snížila šestkrát. Za měsíc. Šestkrát. Nechápu proč, ani jak, články přidávám stejně (možná i víc), řekla bych, že kvalita/nekvalita taky nijak neklesla... Tak jsem se rozhodla pro malou změnu. Začnu si přidávat AFFS, SB a další jiný děsně cool zkratky, jejiž vysvětlení jsem kdysi dávno četla na srdci blogu a jsem ho líná dohledat. A vzhledem k tomu, že tu radši budu mít 5 lidí a jeden komentář na 3 články, než 200 lidí a dvacetkrát "obíhám", nebude to takovéto typické SB.

Pravidla:
1) Alespoň jeden SMYSLUPLNÝ komentář týdně
2) Musíš být aktivní na svém blogu.
3) Blog mě musí zaujmout

Tak teda ještě aby se někdo přihlásil :DDD