Jak bylo ve škole?

14. září 2013 v 20:30 | lilienviv
Jasně, je sobota večer, takže jak bylo ve škole asi není na místě :DDD Ale já jsem svůj první školní den měla ve čtvrtek a nemůžu se dočkat, až vám o tom povím :D
www.weheartit.com

Psychicky jsem se na to připravovala zhruba od pondělí. Zatímco vloni jsem byla v klidu, protože jsem nevěděla co mě čeká, letos jsem měla zhruba představu a ta se mi vůbec nelíbila. Byla jsem tak nervóznější než před přijímačkami na gympl, což ale není takové překvapení, protože přijímaček jsem se nebála :D


Nemohla jsem v noci spát. Respektive jsem pořád cítila v hrudníku takový svíravý pocit, nevím jak jinat to popsat. Takže jsem v pondělí zhruba od desíti večer do dvou ráno ležela s tímhle pocitem a koukala do stropu.

V úterý jsem si nechala do pokoje nastěhovat velkou lampu, abych si mohla číst i v noci. Čtení je totiž jediná věc, na kterou jsem schopná se stoprocentně koncentrovat. Při psaní tohoto článku poslouchám Miley Cyrus (její nový hit "Wrecking ball" je fakt pecka, ikdyž mi na začátku připadá jako by to zpíval mimozemšťan, o tom potom), při háčkování poslouchám audioknížky... Prostě zaměstnávám svůj mozek na 100%. Takže jsem si asi do jedný četla a pak už bylo všechno v pohodě.


Ve středu mě mamka vzala do mojí školy, abych se podívala kudy se tam jde, kde mám třídu a kde jsou záchody. Vzala si svůj úžasný nový mobil, zadala do google navigace adresu a šly jsme. Nutno podotknout, že moje matka je strašný nervák a ta navigace má asi stejný orientační smysl jako já - prakticky nulový. Celou cestu nadávala. Chvilku na navigaci a chvilku na mě, že se jí směju :DDD Tak jsme po dvou hodinách do školy skutečně došly. Na cestu zpátky jsme se zeptaly. Zabralo nám to domů čtyřicet minut.

Abyste rozuměli, já bydlím přesně 2,9 km od mojí školy. Sto metrů mě dělí od získání kartičky na autobus zdarma, ale bohužel. Takže do školy mě bude vozit máma, zpátky půjdu sama.


Čtvrteční ráno bylo ve znamení hystetrie. Nejen mojí, ale i mojí matky, u které se stres projevuje naštváním na celý svět a hysterickým ječením. Vytiskla jsem si mapu, abych trefila domů (moje máma se půl hodiny pokoušela mapu vytisknout, nakonec praštila do notebooku a zařvala "Tak!!! A máš poprdeli ty náno!!!!". Já pochopitelně dostala výtlem. Mapu vytiskl nevlastní táta, já se učesala a vyjeli jsme. Protože máma musela odvézt bráchuna druhou stranu města, svezl mě nevlastní táta (musím mu dát nějakou zkratku nebo tak, ať se mi to tu furt neopakuje... Takže bude "N."). Asi pět minut jsem si opakovala "nechci, nebudu, nemůžu, nechci, nebudu, nemůžu..." :DDD Nakonec N. pustil rádio a já si začala zpívat P!NK, takže jsem se uklidnila.


Když jsem přišla do třídy, vrhl se na mě (a to doslova) nějaký blonďák. Zástupce třídy. Velmi důležitě mi podal ruku a řekl, že se jmenuje Simon (čti Simóóóón) a že je zástupce třídy. Tak jsem si šla sednout. Ještě nebyli všichni ve škole, takže jsem si mohla vybrat místo. Sedla jsem si do třetí lavice u okna a předemnou na parapetu seděl černoch. Byl tak srandovní :DDD Dělal si legraci z každého, kdo přišel (Hey, Paule, co to háro? To tě po cestě porazil autobus?) a všechny mi je představoval, i když jsem jména hned zapomněla. No jo, moje "skvělá" paměť.


Ve třídě je i semnou dohromady sedm holek. Dvě takové ty "BFF Fifleny", jedna muslimka co nemluví s nikým a tři trhlý kámošky Katarina, Jacqueline Nowak :DDD (říká si Jackey) a Antonja. Ty se semnou hned seznámily, provedly mě po škole a ukázaly co a jak. Baví se semnou i o přestávku a je snima fakt "prdel" :DD


První a druhá hodina byla třídnická. Rozvrhy, služby, školní řád a tak. Zato třetí a čtvrtá, to byl úvod. Řekli nám, co budeme probírat ve fyzice (moje učitelka mě nesnáší, čmárám si, když na ní koukám :DDD) a v Biologii.

Pátek pokračoval ve stejném duchu jako poslední dvě hodiny čtvrtka. Úvod do dějepisu, matematiky (mám tu samou učitelku co na fyziku - hurá), IT a ještě jednou IT. Aspoň že v 11:10 nás pustili domů.

Můj rozvrh hodin vážně zajímavý. Škola nám začíná v 7:50 a přestávka je každých 90 minut, ale vyučovací hodina má jenom 45 minut. Takže někdo učí třeba němčinu, pak přijde jiný a učí matiku. Když jsem to vyděla vloni, byla jsem z toho úplně v šoku :DD

Jestli se na něj chcete podívat, tady ho máte :)


Legenda:
ET - Ethik - Etika
DE - Deutsch - Němčina
GE - Geschichte - Dějepis
EG - Englisch - Angličtina
M - Mathe - Matematika
PH - Physik - Fyzika
ER - Erdkunde - Zeměpis
BI - Biologi - Biologie
WE - Werken - Pracovní činnosti
MU - Musik - Hudebka
SP - Sport - Tělocvik
IT - Mit computer arbeiten und algemeine mit Technik arbeiten - Počítače :)


V sobotu byl čas na nákupy! Sešity, zvýrazňovače a obaly :DD Vyhlídla jsem si novou bundičku, možná jí dostanu k narozkám :D Které mám přesně za dvacet devět dní! (13. října) :DDD Bylo tam tolik lidí, až mi z toho šla hlava kolem. Máma se držela, začala hysterčit a nadávat mi až po třech minutách v obchoďáku :D


Tak co vy? Jak s tím vším válčíte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cleo Cleo | Web | 15. září 2013 v 8:31 | Reagovat

Páni, to jsi měla docelý dobrej tejden :D A máš jenom šest hodin denně, to je dar! (I když to, že jsou v němčině, jejich nebezpečnost značně zvyšuje :D).

2 Cleo Cleo | Web | 15. září 2013 v 12:47 | Reagovat

Jo :D A já se válím ve škole do pěti a všem je to jedno :D

3 Juliana Juliana | 28. ledna 2015 v 13:16 | Reagovat

Hallo! :D Z kama přesně z Německa seš? :D

4 lilienviv lilienviv | Web | 1. února 2015 v 20:13 | Reagovat

[3]: Ingolstadt, Bavorsko :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama