Červenec 2013

Jak žiju a co bude dál

30. července 2013 v 18:54 | lilienviv |  Deníček
Dneska jsem dostala vysvědčení. Mám za jedna z matiky, němčiny (známkoval se můj německý kurz) a výtvarky. Dvojku mám z angličtiny (jak mám asi podle německého zadání vytvořit anglickou větu??) a techniky. Ostatní předměty: neklasifikováno z důvodu absence německého jazyka, což znamená jenom jednu věc. Že mě v listopadu čekaljí nové zkoužky (já doufala, že už je mám za sebou!) a to z chemie, biologie, zeměpisu, fyziky, občanky a tělocviku, ze kterého mě neklasifikovali, protože se mi TV kryl s německým kurzem. Takže mám tři měsíce, abych se naučila z pěti předmětů všechno co moje třída dělala minimálně na dvojku. Jak říká Ronald Weasly: "Jsem v loji".
Ale tím se teď nebudu zabývat. Koneckonců, zkoušky se dají složit i dodatečně, takže bych na to mohla mít i dva roky :)Začínají prázdniny a já jsem "volná jako pták", alespoň co se týče dělání věcí doma. Když chci jít ven s tím klukem, co jsem vám o něm už říkala tady, mamka je neoblomná. "Je to černoch! Je starší! (Je mu patnáct a je to bratr mojí kamarádky spolužačky) Je ti třináct! Máš dvojku z angličtiny!" Ne, moje matka není rasistka (ironický tón), ona má vlastně černochy docela ráda! Jenom nechce kakaová vnoučata, jak trefně poznamenal můj otčím. Udělali mi tím dost velkou čáru přes rozpočet. :( Jistě, zcela pochopitelně jsem se totiž chystala hned na našem prvním setkání toho kluka o dvě hlavy vyššího než já shodit do křoví, servat z něj oblečení a nechat se ve třinácti letech oplodnit! Pak jsem se chystala, že dítě dám do péče svojí matce, uteču s tím klukem do Peru, takm se vezmeme a už nám nikdo nebude v naší mladé lásce bránit!


Hlavně, že když jsme se přistěhovali do Německa, tak to bylo pořád: "Neboj, brzo si tu najdeš nějaké kamarády." Teď je mám a nesmím s nima ven!

Ale to je fuk. Teď mám i jiné věci. V neděli odjíždím do Chorvatska, kde nebude internet :( Pokusím se přednastavit si nějaké články, ale nic neslibuji.

Ano, vím, že jsem tu málo. Pokusím se přidávat víc, až se vrátím, ale není čas :((

Zdravé sebevědomí a stres

26. července 2013 v 23:06 | lilienviv |  Tvůj svět
Podívej se do zrcadla. Co vidíš? Sebe, pochopitelně. Co tě na sobě upoutá jako první? Velký zadek? Vypouklé břicho? Křivý nos? Nebo cokoliv jiného, co na svém těle vyloženě nenávidíš? Přesně tak. Všímáš si jen těch špatnách věcí. Vidíš snad svoje krásné oči? Roztomilý úsměv? Přímo výstavní nohy a lesklé vlasy? Ne? To by jsi ale měla!
všechny obrázky: www.weheartit.com

Ten trapný pocit...

22. července 2013 v 20:23 | lilienviv |  Deníček
Trapné pocity minulého víkendu:

Ten trapný pocit, když jste v aquaparku, nemáte brejle a spletete si dámskou a pánskou šatnu.
www.weheartit.com

Ten trapný pocit, když jste na návštěvě, vaše matka si myslí že neposloucháte a řekne: "Vem si modrou tabletku a všechno bude stát!" A vy dostanete takový výtlem, že se zadusíte brambůrkou.
www.weheartit.com

Ten trapný pocit, když se koupete ve vaně, vleze do koupelny babička, vy si zakryjete prsa a ona: "Prosimtě, takovejch cácor jako seš ty sem už viděla!".

Ten trapný pocit, když si spletete "think" a "thing".
www.weheartit.com

Ten trapný pocit, když zjistíte, že jste právě řekli "vole" své matce.
www.weheartit.com

A nakonec: Ten trapný pocit, když se vaše matka baví s celou famílií o tom, jak jsem v noci slyšela vytí a jako první mě napadlo, že je to duch. Ale, to byl tak nelidský zvuk! A já před tím koukala na horor :DDDD

www.weheartit.com

Jaké jsou vaše trapné pocity z poslední doby?

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

16. července 2013 v 22:33 | lilienviv |  Deníček
Asi mi vybuchne hlava!!!

Ráno se mi na facebooku objevila zpráva: "Podle mě máš krásný úsměv."

Celý den se usmívám jako pitomec, pochopitelně. A teď si s tím klukem co mi to napsal píšu. Pozval mě ven, já přijala. Tolik bych si o tom potřebovala pokecat! Ale zrovna nikdo vhodný není online. :( Tak snad mi aspoň tady někdo poradí.

JAK MÁM KOMUNIKOVAT SE STARŠÍM KLUKEM, KTERÝ SI MYSLÍ, ŽE MÁM HEZKÝ ÚSMĚV A V JEHO OKOLÍ SE POŘÁD ČERVENÁM?!?!?!?

Díky za rady :D

Exkurze v McDonalld's

13. července 2013 v 12:06 | lilienviv |  Zaujalo mě
Tak a je tu ta "reportáž" o exkurzi do mekáče.

Prázdniny

6. července 2013 v 11:27 | lilienviv |  Deníček
Tak co prázdniny? Doufám, že si všichni užíváte sluníčka. My, v Bavorsku, bohužel máme prázdniny jenom šest týdnů a až od 1. srpna, takže já mám ještě měsíc školy před sebou.

www.weheartit.com

No, aspoň můžu ještě něco udělat se svojí postavou. Co jsem v Německu, přibrala jsem 5 kg a je to dost vidět. Tady holt už nechodím třikrát týdně plavat, jako v Čechách. Ale v neděli mi přivezou kolo, takže se snad zase dostanu do formy.

www.wehea

Kde budete trávit dovolenou? Já jedu do Chorvacka, které z duše nenávidím. Nejsou tam pískové pláže! A žádné vlny! Ale co, mohla bych skončit i hůř, aspoň se tam opálím.


Pak jedu s bráchou a prarodiči někam na Slapy nebo co. To bude HRŮZA. Nesnáším, koupat se v přírodní sladké vodě. Možná si to moc beru, ale hrpzně mě to děsí. Kdyby se mě někdo zeptal, jestli tam chci, tak bych řekla že ne. Ale mě se nikdo nezeptal. :/

www.weheartit.com

Potom strávím 14 dní v anglii. To bude sie asi dost nuda, ale pořád lepší, než trčet tady. Aspoň si koupím nový kaviár na nehty, v PRIMARKu ho seženetě za 1 libru (což je zhruba čtvrtina běžné ceny v čechách a polovina v německu).

www.weheartit.com


Příští rok nastoupím na novou školu. Už nebudu na HAUPTSCHULE ale půjdu do matematického programu na reálku. Brzy napíšu článek o svém prvním roku v Německu, tak se těšte. :)

www.weheartit.com

U nás se právě dopisují poslední písemky. V pondělí píšu z Etiky (vysvětli význam slova Bar mizwa a v krátkosti vysvětli rozdíl mezi Bar mizwa a Bat mizwa) potom z GSE (co znamená Bundesrepublik Deutschland, kolik má zemí, jak se jmenují hlavní města a jakou mají nadmořskou výšku?). Ve středu jsem psala písemku z matiky (když máš nádrž, a = 20cm, b = 30cm a c = 10cm, kolik litrů benzínu se do ní vejde? Jaké rozměry by musela mít nádrž, aby se do ní vešlo 10 000 l oleje?) a ve čtvrtek test z angličtiny, ze kterého mám dvojku, kvůli tomu, že můj učitel je blb.

www.weheartit.com

Na obrázku je raketa. Máme napsat, co je na obrázku. Tak napíšu "rocket". Ale ona to není raketa! Je to "space ship", protože tak je to v učebnici! Takže i kdyby se celá NASA postavila na hlavu, není to raketa, ale vesmírná loď. :DDDD

www.weheartit.com

Příští středu jdu na exkurzi do McDonald's. Určitě pak zveřejním fotky!

www.weheartit.com

A v pátek s jednou holkou do kina na IronMana. Sice tomu nebudu vůbec rozumět, ale aspoň si dám popkorn.

www.weheartit.com


Doufám, že si užíváte prázdniny.

Vaše (politování hodná a vydeptaná) lilienviv