Blogové legendy včera a dnes

24. listopadu 2012 v 13:42 | lilienviv |  Zaujalo mě

Tak jsem si tak nedávno pročítala blogy a našla jsem jedno video. Ten blog, kde jsem to video našla byl blog lady vanilky. Bylo to video o začátcích jejího blogování. A ona v něm říká: " Pamatuju si, jak první den jsem měla tak dvacet lidí návštěvnost, další den třicet, další den padesát, další den sto..." A to je právě to, co mě donutilo napsat tenhle článek. Jak je možné, že ona měla v roce 2009 za první den dvacet lidí a já, v roce 2012, jenom tři?

Odkaz na výše zmíněné video zde.

Já osobně si myslím, že tenkrát byla větší šance, že na tvůj článek (popřípadě blog, fotku, video) někdo narazí. Tenkrát totiž bylo blogů méně, vlastně ho moc lidí nemělo. Dneska, když má blog každý druhý, je přece mnohem těžší najít nějaký dobrý blog. Celý internet je "zahlcen" blogy o ničem, nebo třeba blogy nepoužívanými. Jak má potom tvůj blog někdo najít? Tady je několik dalších důvodů, které podle mě zaviňují to, že mají nové blogy nízkou návštěvnost.

1) Nejnovější články na blog.cz
To je místo, kde se zobrazí každý nový článek na každém blogu. Ale to ty asi víš. Ale jak dlouho tam článek vydrží? Dokud ho nevytlačí nějaké další! Třeba můj článek tam vydrží maximálně minutu. :(
Jak to můžeš změnit?
Přemýšlej! Pro jakou skupinu čtenářů píšeš? (Pro studenty? Ženy v domáctnosti? Pracující lidi?) V kolik hodin asi přicházejí domů? V kolik usednou k počítači? Vyber si čas, kdy jsou u počítače.

2) Strašné blogy
Když člověk, hledající nový blog který by ho zaujmul, narazí na deset stejných (a strašných zároveň) blogů, na ten tvůj, jedenáctý se už nepodívá, protože si myslí, že jsou všechny blogy stejné.
Jak to můžeš změnit?
Tady to asi půjde těžce. Snaž se, vylepšit svůj blog a třeba tě tvý pravidelní čtenáři doporučí!

3) Stupidní komentáře
Napíšeš-li nějaký hnusný, nepodložený nebo sprostý komentář, co se stane? Zvýší se ti návštěvnost! Ovšem pokud ti nevadí, že budeš mít u všech svých článků komentáře typu: Jsi kr*va a radši přestaň psát!
Jak to můžeš změnit?
Zkus hádat, může třikrát. Samozřejmě psát pouze slušné komentáře, kritiku pouze konstruktivní.
Uvidí-li bloger hezký, slušný nebo zajímavý komentář, určitě se na tvůj blog zase vrátí!

A co ty? Napadá tě nějaký další důvod, proč mají nové blogy nízkou návštěvnost? Víš jak to řešit? Poděl se pod článkem :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama